Czy warto kupić nowe mieszkanie w Krakowie?

Na rynku nieruchomości zawsze można znaleźć jakieś ciekawe oferty. Niezależnie od tego, gdzie chcemy kupić tego typu lokal, oraz jak duża ma być jego powierzchnia z pewnością po jakimś czasie napotkamy ofertę, która będzie dla nas rzeczywiście interesująca. Mieszkania Kraków to inwestycja – taki lokal można przecież wynająć i czerpać z tego regularne zyski. Wiele osób decyduje się też na zakup mieszkania.

Co decyduje o cenie nieruchomości?

Kupując mieszkanie lub dom, zawsze musimy liczyć się z tym, że cena uzależniona będzie od:

  • lokalizacji (mieszkania i domy położone w modnych, lepiej zagospodarowanych i skomunikowanych częściach miastach zawsze będą droższe)
  • standardu wykończenia (lokale, w których mamy do czynienia z ciekawie zaaranżowanymi, nowoczesnymi wnętrzami, wykończonymi z wykorzystaniem droższych, bardziej funkcjonalnych i efektownych materiałów będą więcej kosztowały)
  • powierzchni (im więcej miejsca, tym lokal będzie więcej wart)
  • warunków związanych z usytuowaniem lokalu w samym budynku (mieszkania z oknami wychodzącymi na dwie strony, jasne i widne zawsze będą sprawiały lepsze wrażenie i trzeba będzie za nie więcej zapłacić

Rynek pierwotny czy wtórny?

Kupując nieruchomość wprost od dewelopera z pewnością łącznie z jego wykończeniem zapłacimy więcej niż za lokal kilkuletni, położony w podobnej okolicy i o porównywalnym standardzie wykończenia i powierzchni. Mieszkania Kraków z rynku wtórnego cieszą się więc dużą popularnością. Czasami zdarzają się naprawdę ciekawe lokale o dość atrakcyjnej cenie, które musimy jednak sami wyremontować.

Źródło informacji – https://otico.pl/blog/ceny-nieruchomosci-w-krakowie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *